DOBRÉ VÍNO ROZVESELUJE SRDCE, 

TAK BUĎTE VESELÍ I VY!

dvanáct vín k degustaci

Degustační dvanáctka

Víno se nepije,  ale ochutnává, tedy degustuje. Procvičte si chuťové pohárky a uspořádejte si doma vlastní degustaci. Degustační dvanáctka se skládá ze dvou balení po šesti. Je v nich 12 vín a každé je jiné. Ke každému vínu máme uvedenou charakteristiku, ale tu berte při ochutnávání jen jako vodítko. Chuť ve víně si najde každý tu svou. Doporučujeme servírovat v pořadí, které najdete v popisku níže. 

1 990 Kč

vč. DPH

Doprava zdarma

1. Cuvée Růženy 2018 suchéTomuto vínu dodávají vůni odrůdy Irsai Oliver, Muškát Moravský, Ryzlink Vlašský a Sauvignon. Rostou ve 40 let staré vinici v trati Růženy. Vůně je ovocitá, dominují v ní meruňky.
2. Müller Thurgau 2018 suchéJe to svěží víno s květnatou vůní a lehce kořenitým nádechem.
3. Veltlínské zelené 2018 suchéTento veltlín je typický pro oblast Hustopečska. Nese i jeho známku kvality. Je minerální a kořenitý s vůní zeleného pepře.
4. Neuburské 2018 suchéToto harmonické víno vás pohladí hebkou a smetanovou vůní. Díky jeho mineralitě ucítíte až slanou chuť. Věříme, že si ho zamilujete jako my.
5. Rulandské šedé 2018 suchéJe to hebké víno s tóny tropického ovoce. My v něm cítíme třeba ananas. Zavděčí se vždy všem, hlavně ženám.
6. Chardonnay chêne 2016 suchéMá plnou chuť a voní jako med. Dali jsme mu přízvisko chêne, podle dubového sudu, který v něm ucítíte také.
7. Ryzlink rýnský 2016 suchéMinerální a vyzrálé víno, ve kterém hledejte petrolejové tóny, které jsou typické pro starší ryzlinky. Je vhodný k archivaci.
8. Svatovavřinecké 2017 suchéPlné a harmonické víno s ovocnou vůní višní.
9. Cabernet Moravia 2017 suchéChuť i vůně tohoto vína je plná a tělnatá. Voní po borůvkách a po napití víno ucítíte ještě dlouho v ústech.
10. Merlot 2017 suchéTento Merlot má sílu a výraznou tříslovinku. Jeho vůně je ale jemná s tóny višní a čokolády. Je vhodné k archivaci.
11. André 2017 suchéAndré je víno pro tvrďáky. Má vyšší kyselinku, ale přece je velmi chutné. Voní a chutná po lesním ovoci a hlavně po ostružinách. Můžete si ho schovat v archivu po mnoho let.
12. Cabernet Sauvignon 2015 suchéToto víno je v jeho nejlepších letech. Je krásně vyzrálé s příjemnou naleženou tříslovinkou. Voní typicky po černém rybízu.